مقاله بررسی خودرو - بررسی میتسوبیشی اوتلندر مدل ۲۰۱۶

میتسوبیشی که زمانی فروشنده محصولات با شکوهی همچون starion ESI ، ۳۰۰۰GT VR-۴ و Evo، بوده است، تنها قالب گذشته ی خود را حفظ کرده است. با فشار بازار رقابتی و نبود شریک برای تولید، میتسوبیشی مجبور شد که خط تولید خود را به کراس اورها، میراژ، لنسر و ... تنزل دهد. میتسوبیشی محصولات خود را با قیمت هایی بسیار پایین می فروشد نه قیمتی که درخور محصولاتش باشد؛ اما این تولید کننده خودرو همچنان سرپاست و مسئولین این کمپانی به رشد فروش محصولات خود، به عنوان سندی برای این ادعا اشاره کرده اند. آخرین نشانه های حیات به شکل اوتلندر ۲۰۱۶ جدید می آید که دستخوش تغییرات بی شماری در شاسی و کابین شده و قیمت آن هم از مدل ۲۰۱۵ آن ارزانتر شده است.

 

ما از ارائه نظر در خصوص جذابیت طراحی جلوی سپر دینامیکی جدید خودداری می کنیم چرا که زیبایی باید در چشمان بیننده باشد، اینطور نیست؟  اما می توانیم بگوییم که اوتلندر بیش از پیش جذاب شده است. زه ضخیمی به قسمت پایین درها اضافه شده است تا زیبایی درها را دو چندان کند و لاستیک ها ( ۱۸ اینچی) زیبا شده اند. به انتهای عقب ماشین چراغ های LED افقی اضافه شده است و در صندوق عقب، ۱.۵ اینچ بلندتر شده است تا در هنگام گذاشتن و خالی کردن وسایل، سر رانندگان بلند قد با درب صندوق برخورد نکند.باز هم موتور V۶...

به عنوان تنها کراس اور کوچک با برند ژاپنی (به گفته ی سازنده)، با موتور V-۶ سه لیتری با ۲۲۴ اسب بخار، خودروی شیک اوتلندر GT به نظر مستحکم می آید؛ اگرچه در واقعیت شتاب آن در بزرگراه صرفاً به اندازه است و زمانیکه شتاب اوتلندرGT به آنجا می رسد، با سروصدای پایین و نه چندان دلنشین، به حرکت ادامه می دهد.تیپ پایه ES ، تیپ متوسط SE و تیپ SEL با زه چرم - دو مورد آخر مجهز به سیستم چهار چرخ متحرک AWD می باشد - توسط یک سلیندر ۱۶۶ اسب بخاری تامین می شوند و با سیستم جدید CVT که اخیرا طراحی شده است، همخوانی دارد. همانطور که حدس می زنید تمام خودروهای شاسی بلند با توان ۱۶۶ اسب بخار و با کشیدن بیش از ۱۵۰۰ کیلوگرم وزن، خودروهای کندی خواهند بود. ما به بررسی سنگین ترین مدل ۴ سیلندر AWD ،SEL، با وزن حدود ۱۶۰۰ کیلوگرم پرداختیم و معتقدیم که ارزیابی میتسوبیشی درست و این خودروی تنبل بین ۹ تا ۱۰ ثانیه می تواند از حالت توقف به سرعت ۱۰۰ کیلومتر برسد. به عبارت دیگر، همیشه باید پدال گاز را تا جایی که میتوانید فشار دهید.خودروی بی سر و صدایی که البته نتیجه ی ۳۱ تغییر و تحول برای ساکت کردن عوامل سروصدای خودرویی است. حتی صدای بسته شدن درها هم با استفاده از درزگیرها و قطعات مختلف گرفته شده است.

هندلینگ نیز بسیار روان تر شده است. کارهای قابل توجهی برای سفت تر کردن بخش های مختلف ساختار انجام شده است. هنوز هم در مورد فرمان و پدال ترمز، احساس کمبود می شود اما وقتی صحبت ساکت کردن سروصدا به میان است، مهندسین میتسوبیشی حرف های زیادی برای گفتن دارند.

اگر تجربه رانندگی با مدل ۲۰۱۵ اوتلندر را داشته باشید این تغییرات را بهتر متوجه خواهید شد. فرمان جدید، دوخت متضاد و پنل هایی با ظاهر مدرن که جایگزین مدل طرح چوب وحشتناک قبلی شد. دیگر تغییرات شامل دسته استراحت ساعد، رویه ی پارچه ای سقف، دکمه های دستی برای سیستم نمایش صوتی دلخواه و صندلی های ردیف دوم که به طرز قابل توجهی راحت تر خم و راست می شوند. و اما صندلی های ردیف سوم که حتی میتسوبیشی هم به آنها صندلی های "ضروری" می گوید!اگرچه اوتلندر ۲۰۱۶ ارتقاء یافته مدل قبلی خود است اما به نظر نمیرسد که در بین رقبای خود حرف خاصی برای گفتن داشته باشد. یک مقایسه ساده می تواند موقعیت این اتومبیل را در میان رقبا به شما نشان دهد اما از هم اکنون میتوان گفت که اوتلند، از لحاظ بصری و پویایی به MazdaCX-۵ و یا Honda CR-V نمی رسد. سال بعد که نسخه پلاگین هیبریدی سر برسد، اوتلندر بخش دنج تر و جذاب تری از بازار کراس اور را در دست خواهد گرفت.  • 1265

افزودن دیدگاه جدید